Dom I Ogród - Piękno natury w Domu i Ogrodzie - Przegląd najlepszych roślin na balkony i tarasy

Odpowiednie rośliny, dobrze dobrane do wystroju i naszych potrzeb, mogą wprowadzać do naszej przestrzeni piękno i harmonię

Balkon - najpiękniejszy ogród miejski

Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami balkonu, warto o nim zadbać, by stał się naszym przyjaznym i zielonym miejscem wypoczynku

Dom i ogród

Nasza harmonijna przestrzeń Domu i ogród

Dom i ogród to przestrzenie, w których możemy spędzać czas na relaksie, obcowaniu z naturą oraz pielęgnowaniu naszych zielonych podopiecznych. Odpowiednie rośliny, dobrze dobrane do wystroju i naszych potrzeb, mogą wprowadzać do naszej przestrzeni piękno i harmonię.

Balkon - najpiękniejszy ogród miejski

Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami balkonu, warto o nim zadbać, by stał się naszym przyjaznym i zielonym miejscem wypoczynku. Najlepsze rośliny do takiej przestrzeni to te, które dobrze znoszą niewielkie przestrzenie oraz warunki miejskiego klimatu. Na szczególną uwagę zasługują" miniaturowe egzotyczne drzewka, ozdobne trawy oraz rośliny, które latem kwitną - jak np. petunie, pelargonie czy surfinie. Na balkonie powinniśmy także umieścić odpowiednie osłony przed słońcem, by nasze rośliny nie przesuszyły się zbytnio.

Tarasy - miejsca spokoju wśród zieleni

Tarasy są wspaniałym miejscem odpoczynku wśród zieleni, o ile dobierzemy do nich odpowiednie rośliny. Najlepiej zdecydować się na te, które dobrze znoszą słońce, a także zmiany temperatur - w ciągu dnia może być bowiem bardzo gorąco, a wieczorem z kolei znacznie chłodniej. Warto postawić na egzotyczną roślinność jak np. palmy, kaktusy czy draceny. Bardzo ciekawym wyborem mogą być także miniaturowe drzewa cytrusowe - jak np. pomarańcze czy mandarynki - które ozdobią nie tylko nasz taras, ale także zasmakują pysznych owoców. Podsumowując, dom i ogród to przestrzenie, które wymagają od nas opieki i uwagi. Wybierając odpowiednie rośliny, będziemy mogli cieszyć się harmonijnym pięknem naszej zieleni, która wprowadzi w naszą przestrzeń spokój i odprężenie. Pamiętajmy, że dobór roślin powinien być dostosowany do wymagań naszej przestrzeni oraz naszych potrzeb.

https://domowo.biz.pl/