Dom I Ogród - 6 sposobów na to, jak cieszyć się pięknym domem i ogródem przez cały rok - porady dla miłośników natury i designu

Kolorowe ogrody przez cały rok Dom i ogród to kompleks, który powinien ze sobą współgrać Wszyscy wiemy, jak ważne są kwiaty i rośliny, które rosną w ogrodzie

Dom i ogród

1. Kolorowe ogrody przez cały rok

Dom i ogród to kompleks, który powinien ze sobą współgrać. Wszyscy wiemy, jak ważne są kwiaty i rośliny, które rosną w ogrodzie. Ich kolor i zapach wpływają na nasz nastrój i stan zdrowia. Jednakże zimą, kiedy większość roślin zamiera, nasz ogród staje się szary i smutny. Aby zapobiec temu, warto sadzić rośliny, które będą ozdabiać nasze ogrody przez cały rok. Zimą możemy postawić na m.in jałowce, orzechy włoskie i ozdobne trawy, a wiosną na narcyzy, tulipany i krokusy. Letnie ogrody ozdobimy m.in daliami, hibiskusami i lawendą, a jesienią na przykład jarzębinami i wrzoścami.

2. Sezonowe zmiany w domu

Dom i ogród to łącznie całe kompleksy, dlatego warto zadbać nie tylko o ogród, ale również o wnętrze naszego domu. Zmiana wyglądu pomieszczeń w zależności od pory roku nie tylko ożywi wnętrza, ale również wpłynie na nasze samopoczucie. W zimowe miesiące warto postawić na ciemniejsze kolory i ciepłe materały, takie jak wełna czy flanelowy dodatki dekoracyjne. Natomiast wiosną spiesząmy po kwiaty i jasne, lekkie tkaniny. Latem możemy postawić na kolorową i egzotyczną dekorację, a jesienią z kolei na naturalne kolory - odcienie brązu i żółci oraz ciężkie i grube narzuty.

3. Ogród - nie tylko wygląd, ale również smak

Największym atutem posiadanego ogrodu jest możliwość sadzenia własnych warzyw i ziół. Nic nie smakuje lepiej niż własnoręcznie uprawione i zebrane warzywa i zioła. Aby mieć to szczęście przez cały rok, warto zadbać o odpowiednią dywersyfikację uprawianych roślin. Wiosną polecamy sadzić rzodkiewki, sałatki i szpinak, a latem - pomidory, papryki, fasolkę szparagową i cukinię. Jesienią możemy natomiast postawić na dynie czy seler. Ważne, aby uprawiać rośliny, które nie będą przeszkadzać sobie wzajemnie w rośnięciu. W ten sposób możemy zadbać zarówno o swoją dietę, jak i o piękny wygląd naszego ogródka.

https://domowo.biz.pl/